Борусия (Дортмунд) е на четвъртфинал в Шампионската лига. „Жълто-черните“ победиха Бенфика с 4:0 в реванша от осминафиналите на турнира и елиминираха португалския гранд, който беше спечелил първата среща в Лисабон с 1:0.

Още в 4-ата минута препълнените трибуни на „Сигнал Идуна парк“ избухнаха. Борусия поведе след гол на Пиер-Емерик Обамеянг. Дембеле центрира отлично от корнер, Пулишич отклони с глава и габонецът също с глава прониза Едерсон за 1:0.

И след почивката домакините имаха пълно надмощие. В 59-ата минута Пишчек изведе Пулишич зад защитата на „лисабонските орли“ и халфът преодоля Едерсон за 2:0. Само 120 секунди по-късно Борусия направи преднината си класическа. Обамеянг засече прострелно центриране отляво на Шмелцер и оплете топката в мрежата за 3:0.
Този гол окончателно уби интригата и мачът буквално се доиграваше.

В 85-ата минута Обамеянг оформи своя хеттрик. Габонецът беше оставен непокрит на далечната греда и отклони точно центриране на Дурм отдясно, за да оформи крайното 4:0.
Борусия има 100% актив от петте си домакинства срещу португалски отбори в Европа.
Балансът на Бенфика в Германия е 2 победи, 6 ремита и цели 15 загуби.
„Орлите“ прекъснаха серия от 7 поредни победи във всички турнири.

Резултат с изображение за борусия дортмунд                                    БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - БЕНФИКА 4:0Резултат с изображение за бенфика
                                                   (0:1 в първия мач)

1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (4), 2:0 Кристиан Пулишич (59), 3:0 Пиер-Емерик Обамеянг (61), 4:0 Пиер-Емерик Обамеянг (85)

Дортмунд, "Сигнал Идуна Парк"
Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)

Борусия (Д): Бюрки, Пищчек, Папастатопулос (88-Гинтер), Шмелцер, Бартра, Дурм, Кастро, Вайгъл, Дембеле (81-Кагава), Пулишич, Обамеянг (86-Шюрле).
Резерви: Вайденфелер, Герейро, Мерино, Паслак.

Контузени: Гьотце, Бендер, Сахин, Роде, Ройс; Наказани: няма
Треньор: Томас Тухел

Бенфика: Мораеш, Луизао, Елизеу, Андре Алмейда, Линдельоф, Семедо, Пици, Салвио (64-Жонас), Самарис (74-Живкович), Митроглу, Черви. (82-Хименес)
Резерви: Жулио Сезар, Орта, Хименес, Карильо, Жардел.

Контузени: Аугусто, Гирмалдо, Фейса; Наказани: Няма
Треньор: Руи Витория

Баланс между двата отбора: 4 мача, 2 победи за Борусия, 0 равенства, 2 победи за Бенфика - г.р. 10:3