Борусия (Дортмунд) продължава да изнервя шампиона и основен фаворит за титлата в Първа бундеслига Байерн. “Жълто-черните” направиха на пух и прах безпомощния Щутгарт с 6:1 в първи мач от 11-ия кръг. Срещата започна лошо за домакините. Тунизиецът Карим Хагуи (13) използва пас на румънеца Максим и простреля стража Вайденфелер за 0:1.

Твърде бързо обаче Борусия изравни чрез гърка Сократис Папастапулос (19). Марко Ройс с 22-ата прониза вратаря на гостите Свен Улрих и направи обрата пълен – 2:1. Последва мълниеносен удар на домакините и в рамките на две минути Роберт Левандовски (54,56) направи преднината им непреодолима - 4:1. Особено красиво беше първото попадение, дошло след пас с пета на Ройс. Полякът оформи своя хеттрик в 72-ата минута с шут от воле. До края остана време и за резервата Пиер-Емерик Обамеянг (81) да се разпише за 6:1, малко след влизането си в игра и след рикошет в крака на Лайтнер. С успеха Борусия излезе начело във временното класиране с 28 точки, а две по-малко има Байерн. Баварците обаче утре имат мач на гости на Хофенхайм.

Щутгарт нямаше досега поражение при новия си треньор Томас Шнайдер (3-4-0), което направи болката от загубата още по-голяма. И накрая нещо любопитно: Борусия не е падал вкъщи в петък от януари 2004 г. (13-6-0)!

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
01.11.13
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Щутгарт 6:1
0:1 Карим Хагуи (13), 1:1 Сократис Папастапулос (19), 2:1 Марко Ройс (22), 3:1 Роберт Левандовски (54), 4:1 Роберт Левандовски (56), 5:1 Роберт Левандовски (72), 6:1 Пиер-Емерик Обамеянг (81)