Борусия (Дортмунд) завърши 0:0 с Херта и си тръгна само с точка от гостуването в Берлин в мача от 20-ия кръг на германската Бундеслига. Бившият мениджър на Челси Жозе Моуриньо изгледа срещата в германската столица.

Вестфалци владееха повече топката, но нито те, нито домакините успяха да създадат чисто голово положение през първата част.

След почивката гостите продължиха да са по-активни в търсене на гола, но отново трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на берлинчани.

В 70-ата минута домакините поискаха дузпа за падане на Ведад Ибишевич в наказателното поле на Борусия, но не последва съдийски сигнал и играта продължи.

До края на мача играчите на Томас Тухел окупираха наказателното поле на „старата дама” от Берлин, но така и не стигнаха до желания победен гол.

След равенството Борусия (Дортмунд) остава на второ място във временното класиране с 45 точки, а Херта е на трета позиция с 35 точки преди останалите срещи от кръга.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!