Хамбургер записа първа победа през сезона. В мач от 4 кръг на Бундеслигата северняците се наложиха с 3:2 над Борусия (Дортмунд). По този начин беше сложен край на серията на “жълто-черните” от 31 мача без загуба в Бундеслигата. Така тимът на Юрген Клоп не успя да подобри рекорда на Хамбургер от 36 мача без поражение в шампионата, поставен през 80-те години на ХХ век.

Корейският национал Хьон Мин Сон откри резултата за домакините още във втората минута, когато с глава засече центриране на Рафаел ван дер Ваарт. Иван Перишич изравни за шампионите веднага след почивката, но в 55-ата Иво Иличевич възстанови преднината на Хамбургер. Ван дер Ваарт отново се отличи с асистенция. Четири минути по-късно Хьон Мин Сон вкара втория си гол в мача. Перишич обаче намали изоставането на тима си в 60-ата минута.

Волфсбург записа трети пореден мач без победа и второ последователно равенство. “Вълците” завършиха 1:1 като домакин на новака Гройтер Фюрт. Гостите поведоха в резултата след автогола на Емануел Погатец в 27-ата минута, но Ивица Олич изравни три минути преди почивката с първия си гол от началото на сезона.

Майнц записа първа победа за първенство от 10 април насам (4:0 над Кьолн), след като стигна до домакински успех с 2:0 над Аугсбург. Андреас Иваншиц откри резултата в 10-ата минута, а четвърт час по-късно Адам Салай удвои. Новакът Фортуна (Дюселдорф) направи трето поредно равенство, след като завърши 0:0 като домакин на Фрайбург.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
21.09.12
21:30 ч.
Нюрнберг – Айнтрахт (Франкфурт) 1:2
0:1 Ервин Хофер (25), 0:2 Такаши Инуи (60), 1:2 Себастиан Полтер (76)
22.09.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Байерн 0:2
0:1 Тони Кроос (55), 0:2 Томас Мюлер (58)
22.09.12
16:30 ч.
Волфсбург – Гройтер Фюрт 1:1
0:1 Емануел Погатец (28-автогол), 1:1 Ивица Олич (42)
22.09.12
16:30 ч.
Майнц – Аугсбург 2:0
1:0 Андреас Иваншиц (10), 2:0 Адам Салай (26)
22.09.12
16:30 ч.
Хамбургер – Борусия (Дортмунд) 3:2
1:0 Хьон Мин Сон (2), 1:1 Иван Перишич (46), 2:1 Иво Иличевич (55), 3:1 Хьон Мин Сон (59), 3:2 Иван Перишич (60)
22.09.12
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Фрайбург 0:0
23.09.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 60 мача, 22 победи за Байер (Леверкузен), 23 равенства, 15 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
23.09.12
18:30 ч.
Вердер – Щутгарт
Баланс: 92 мача, 31 победи за Вердер, 28 равенства, 33 победи за Щутгарт
23.09.12
18:30 ч.
Хофенхайм – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 4 победи за Хофенхайм, 2 равенства, 2 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскор на БЛИЦ - ТУК