Борусия (Дортмунд) победи като гост Гройтеф Фюрт с 3:1 в мач от 33-ия кръг и си гарантира втората позиция в крайното класиране в Бундеслигата.

Брандт се отличи с два гола за успеха, а с един се отличи Паслак.

Така тимът от Дортмунд вече има 66 точки, а Гройтер Фюрт е на последното място с 18.

В друг мач от кръга Кьолн допусна поражение у дома с 0:1 от Волфсбург, а след този успех тимът се изкачи до 12-ото място с актив от 41 точки. Кьолн е седми с 52.

След успеха с 4:2 като гост над Хофенхайм, Леверкузен си гарантира място в Шампионска лига, тимът е на третото място с 61 точки. Хофе поведе с гол на Жоржиньо в 22-ата минута, но Патрик Шик изравни резултата в 34-ата. До почивката Баумгартнер отново изведе домакините напред, но с три гола на Диаби, Шик и Аларио през втората част гостите се поздравиха с успеха.