Борусия (Мьонхенгладбах) смачка Айнтрахт (Бауншвайг) в първи мач от 6-ия кръг в Първа бундеслига. Домакините имаха тотално надмощие над новака и можеха да запишат и още по-убедителен успех. Гостите, които са последни в класирането, издържаха до 22-ата минута, когато Оскар Венд откри резултата. После Макс Крузе (31) центрира за Рафаел, който бе оставен непокрит и с глава покачи на 2:0. В 58-ата минута Карим Белараби асистира на Мирко Боланд, който от движение намали резултата. В 72-ата минута домакините спечелиха дузпа, която Крузе хладнокръвно вкара за 3:1. Четвърт час преди края Рафаел направи 4:1, след като се възползва от една нескопосано избита топка от вратаря на гостите.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
20.09.13
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Айнтрахт (Брауншвайг) 4:1
1:0 Оскар Венд (22), 2:0 Рафаел (31), 2:1 Мирко Боланд (58), 3:1 Макс Крузе (72), 4:1 Рафаел (75)
16:30 ч.
Нюрнберг – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 13 победи за Нюрнберг, 18 равенства, 31 победи за Борусия (Дортмунд)
21.09.13
16:30 ч.
Майнц – Байер (Леверкузен)
Баланс: 14 мача, 6 победи за Майнц, 3 равенства, 5 победи за Байер (Леверкузен)
21.09.13
16:30 ч.
Хамбургер – Вердер
Баланс: 98 мача, 31 победи за Хамбургер, 33 равенства, 34 победи за Вердер
21.09.13
19:30 ч.
Шалке 04 – Байерн (Евроспорт 2 България)
18:30 ч.
Щутгарт – Айнтархт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 38 победи за Щутгарт, 18 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.