Борусия (Мьонхенгладбах) запази първото си място във временното класиране на Бундеслигата, след като спечели с 2:1 гостуването си на Байер (Леверкузен).

Оскар Венд даде аванс на „жребчетата“ в 18-ата минута, но Кевин Воланд изравни седем минути по-късно. Маркус Тюрам, синът на бившия френски национал Лилиан Тюрам, донесе победата на гостите с попадението си три минути преди края на първото полувреме. „Аспирините“ завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Лиън Бейли в добавеното време на срещата.

Борусия (Дортмунд) се изкачи на второ място, след като записа класически домакински успех с 3:0 над Волфсбург. И трите попадения паднаха през второто полувреме.

Торган Азар откри резултата в 52-ата минута, а шест по-късно Рафаел Герейро удвои. Марио Гьотце оформи крайния резултат с точно изпълнение на дузпа две минути преди края.

Вердер, където помощник-треньор е българинът Илия Груев, записа пето поредно равенство, след като допусна гол в добавеното време при домакинското 2:2 с Фрайбург.

Милот Рашица даде аванс на тима от Бремен още в деветата минута, но 20 по-късно Нилс Педерсен изравни. Теодор Гебре Селасие възстанови аванса на домакините в 59-ата минута. Три минути преди края Яник Хаберер остави гостите с човек по-малко, след като получи втори жълт картон. Въпреки намаления си състав Фрайбург стигна до 2:2 с гол на Петерсен в третата минута на добавеното време.

Борусия (Мьонхенгладбах) е лидер в класирането с 22 точки, на три пред Борусия (Дортмунд). Фрайбург е пети с 18 точки, с една повече от седмия Волфсбург. Байер (Леверкузен) заема десета позиция с 15 т., а Вердер е 12-и с 11.