Борусия (Мьонхенгладбах) ще играе в елита на Германия и през следващия сезон. Това стана ясно, след като "бяло-черните" завършиха 1:1 при гостуването си на Бохум във втория мач от битката за място в Бундеслигата.
Както е известно, Борусия (Мьонхенгладбах) завърши на 16-ата позиция в елита, а Бохум бе трети във втора дивизия. В първия мач между двата отбора тимът от Мьонхенгладбах взе гол аванс след победа с 1:0.

В реванша на "Ревирпауърщадион" футболистите на Бохум първи поведоха резултата. В 24-ата минута норвежкият защитник Хавард Нордвайт си заби автогол и домакините откриха - 1:0.

Този резултат се запази до почивката. Двайсетина минути преди края все още бе 1:0, което значеше, че предстоят продължения. В 73-ата обаче звездата на Борусия Марко Ройс се разписа за 1:1, което остана непроменено до края на двубоя. Равенството се оказа достатъчно за тима от Мьонхенгладбах да запази елитния си статут. /БЛИЦ