Борусия (Мьонхенгладбах) препъна шампиона Борусия (Дортмунд) и го свали от върха в Бундеслигата. Като домакин Борусия (Мьонх) направи равенство 1:1 срещу дортмундци. От равенството се възползва Байерн (Мюнхен), който победи Вердер (Бремен) с 4:1. Борусия (Дортмунд) е на второ място с 30 точки, на една зад Байерн. Тимът от Мьонхенгладбах е трети, също с 30 точки

Големият проблем пред треньора на домакините от Мьонхенгладбах беше отсъствието на звездата Марко Ройс, който не успя да се възстанови от контузията си. В 40-ата минута гостите от Дортмунд излязоха напред в резултата. Гьотце центрира от ъглов удар на главата на Левандовски, който прати топката към вратата и въпреки че Тер Стеген я докосна, тя влезе във вратата за 1:0.

В 63-ата минута се откри отличен шанс пред Левандовски, но от 13 метра стреля твърде високо. В 72-ата минута домакините изравниха. Бобадила намери перфектно Ханке и той прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1./БЛИЦ

Робен и беше безгрешен за крайното 4:1.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
02.12.11
21:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Хофенхайм 2:0
1:0 Ерен Дердийок (10), 2:0 Сидни Сам (79)
03.12.11
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Вердер 4:1
1:0 Рибери (22), 1:1 Розенберг (52), 2:1 Робен (69-д), 3:1 Рибери (77), 4:1 Робен (83-д)
03.12.11
16:30 ч.
Фрайбург - Хановер 1:1
0:1 Бастианс (45-авт), 1:1 Папис Сисе (67)
Волфсбург - Майнц 05 2:2
1:0 Манджукович (10), 2:0 Кирхоф (41-авт), 2:1 Иваншиц (70-д), 2:2 Чупо-Мотинг (81)