Борусия Мьонхенгладбах победи с класическото 3:0 у дома Байер Леверкузен и отказа „аспирините” от борбата за място в Топ 3 в крайното класиране, което дава право на директно участие в групите на Шампионската лига.

Головете в срещата паднаха през втората част. Първо в 50-ата минута се разписа Макс Крузе, а в 81-ата Патрик Херман направи 2:0.
Крайният резултата бе оформен от Ибрахима Траоре в 88-ата минута.

С успеха Борусия се изкачи на второ място във временното класиране на Бундеслигата с 63 точки. Тимът обаче има мач повече от Волфсбург, който е с точка по-малко. Леверкузен остана с 58 точки на четвъртото място.

В друг мач от кръга Айнтрахт победи с 3:1 у дома Хофенхйам. Попаденията за победителите реализираха Батиан Ожипка (18), Харис Сеферович (27) и Тимъти Чандлър (34). За Хофенхайм се разписа Кевин Воланд (51).

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 32 КРЪГ
08.05.15
21:30 ч.
Хамбургер – Фрайбург  1:1
0:1 Адмир Мехмеди (25), 1:1 Гойко Качар (90)
Борусия (Дортмунд) – Херта 2:0
1:0 Ненад Суботич (9), 2:0 Ерик Дурм (47)
09.05.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) 3:0
1:0 Макс Крузе (50), 2:0 Патрик Херман (81), 3:0 Ибрахима Траоре (88)
09.05.15
16:30 ч.
Хановер – Вердер 1:1
1:0 Ларс Стиндл (21), 1:1 Златко Юнович (78)
09.05.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 3:1
1:0 Батиан Ожипка (18), 2:0 Харис Сеферович (27), 3:0 Тимъти Чандлър (34), 3:1 Кевин Воланд (51)