Борусия (Дортмунд) и Хофенхайм завършиха 1:1 в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се игра на "Сигнал Идуна Парк" пред малко повече от 80 000 зрители.

Домакините се добраха до точката с гол в добавеното време. В 91-ата минута точен от пряк свободен удар  бе резервата Антонио да Силва. Преди това Демба Бе бе открил за гостите с попадение в 10-ата минута.

В 15-ата "жълто-черните" получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Исак Ворса. Зад топката застана Нури Сахин, който успя да вкара, но реферът Волфганг Щарк нареди да бъде повторено изпълнението, тъй като играч на Борусия бе навлязал в наказателното поле. При повторния удар обаче стражът на Хофенхайм Том Щарке се намеси блестящо и спаси.

Гостите завършиха срещата с човек по-малко, тъй като в края червен картон получи капитанът на тима Сеяд Салихович.

Преди днешния сблъсък Борусия (Дортмунд) бе в отлична серия от 7 поредни победи в Бундеслигата. След издънката селекцията на Юрген Клоп остана на върха с 22 точки. Вторият Майнц е с 21, като в 18:30 часа стартира гостуването си на Байер (Леверкузен) и при успех ще се върне на първата позиция. Хофенхайм е на 5-ата позиция с 15 точки. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ

От 22 октомври (петък)

От 23 октомври (събота)

0:1 Марко Марин (5), 0:2 Уесли (12), 0:3 Арон Хънт (51), 1:3 Пер Мертезакер (67-автогол), 1:4 Клаудио Писаро (75)

0:1 Ян Моравек (8), 1:1 Папис Сисе (35), 2:1 Щефан Разингер (60)

Хановер – Кьолн 2:1
1:0 Дидие Конат Я (4), 2:0 Дидие Конан Я (15), 2:1 Мартин Ланиг (86)

Нюрнберг – Волфсбург 2:1
1:0 Елкай Гюндоган (11), 1:1 Графите (28), 2:1 Майк Франц (63)