Борусия (Дортмунд) разби с 5:1 Волфсбург в среща от 32-ия кръг на немската Бундеслига. Успехът за "жълто-черните" съхрани илюзорните им шансове за първото място в първенството, след като Байерн (Мюнхен) врътна 1:1 с Борусия (Мюнхенгладбах). Така разликата между първия и втория вече е пет точки. Баварците се нуждаят от една точка в последните си два мача, за да узаконят титлата си в Германия.

Иначе днес срещата на "Сигнал Идуна Парк" стартира по перфектен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 7-ата минута чрез Шинджи Кагава. Само две минути по-късно Адриан Рамос удвои.

През втората част Ройс и на два пъти Обамеянг дадоха преднина от 5 гола за Дортмунт, преди в 86-ата минута Шурле да оформи крайния резултат с почетно попадение.

Във  временното класиране Борусия е на второ място с актив от 77 точки. Волфсбург пък е на десета позиция с 39 пункта.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!