Босна и Херцеговина си осигури място в плейофите за място на световното първенство, след като в квалификационен мач от Група 5 победи Естония с 2:0 като гост.

Босненците откриха резултата в 32-ата минута с гол на Един Джеко с глава, който засече центириране на Звиездан Мисимович.

Гостите стигнаха до аванс от два гола в 62-ата минута, когато естонският вратар Сергей Парейко излезе неразчетено и нападателят на Хофенхайм Ведад Ибишевич се разписа на празна врата.

Босненците, които са с 19 точки и един мач до края на квалификациите, си осигуриха второто място в групата след абсолютния лидер Испания. Осемте най-добри втори отбори от деветте европейски групи участват в баражите на разненено гостуване./БЛИЦ