Бой със снежни топки прекъсна мач с участието на българския национал Станислав Ангелов. Пелето игра 90 минути за Енерги (Котбус) при победата с 2:0 над Карлсруе в двубой от 22 кръг на Втора бундеслига.

Гостите от Котбус откриха резултата в 57-ата минута след попадение на Нилс Петерсен, а 73-ата Емил Юла удвои. Срещата обаче бе прекъсната за 10 минути в края на първото полувреме.

В 40-ата минута китайският нападател на Енерги Джиай Шао трябваше да изпълни корнер пред вратата на Карлсруе, но в ъгъла на терена бе посрещнат от канонада от снежни топки, хвърлени от феновете на домакините. На трибуните на “Вилдпаркщадион” присъстваха 14 000 зрители.

За да успокои страстите съдията на срещата Кристиан Фишер прекрати мача за около 10 минути и прибра двата отбора в съблекалните. След това срещата продължи, а Енерги стигна до победата, първа за тима през 2010 г., и прекъсна серията от 4 поредни мача без успех. Така тимът от Котбус събра 27 точки и вече е на 11-о място в класирането./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
На 14 февруари (неделя): Гройтер Фюрт – Мюнхен 1860, Кобленц – Ханза, Аугсбург – Фортуна (Дюселдорф)
На 15 февруари (понеделник): Дуисбург – Кайзерслаутерн

КЛАСИРАНЕ: 1.САНКТ ПАУЛИ 46, 2.Кайзерслаутерн 46, 3.Арминия 40, 4.Аугсбург 38, 5.Фортуна (Дюселдорф) 37 и др.