Българският нападател Божидар Краев вкара шестия си гол в австралийската Ей Лига. Това стана при загубата на Уелингтън Финикс с 1:2 като гост на Макартър в мач от 16 кръг.

Краев откри резултата още в 4-ата минута. В 32-ата Улисес Давила изравни за домакините. В последните пет минути на първото полувреме Уелингтън пропусна две дузпи чрез Оскар Завада и Ян Сасе.

През второто полувреме Макартър стигна до пълен обрат в резултата. Моуди Наджар реализира победното попадение в 49-ата минута, а в 57-ата Улисес Давила пропусна дузпа за домакините, а в добавеното време с намесата на ВАР беше отменен трети гол за Макартър.

Уелингтън Финикс заема шесто място в класирането на шампионата с 21 точки, колкото имат седмият Нюкасъл Джетс и осмият Макартър. Тимът на Божидар Краев обаче има по-добра голова разлика.