Българският национал Васил Божиков имаше голяма заслуга за домакинската победа на Слован (Братислава) с 3:2 над Тартан (Прешов) в среща от 12-ия кръг на словашкото първенство.

Родният защитник се появи в игра на почивката и помогна на своя тим да извоюва трите точки, след като асистира за втория гол.

Иначе гостите поведоха в резултата в 24-ата минута, но Слован изравни с попадение на Холман в 30-ата. В 54-ата минута Тартан отново взе преднина в резултата чрез Стрено, но в 67-ата минута Марес възстанови равенството след пас на Божиков.

Автор на победното попадение за домакините отново бе Марес в 77-ата минута на двубоя.

С тази победа Слован остава на 2-ото място в класирането с 25 точки. Тартан пък е на предпоследното 11-то място с 8 спечелени точки до момента.