Партизан записа победа в сръбското първенство след един месец чакане. След две равенства и една загуба „черно-белите“ се наложиха с 3:0 над Нови Пазар в мач от 19 кръг на шампионата.

Иван Бандаловски и Валери Божинов бяха в титулярния състав на домакините. Бандаловски игра на непривична позиция – централен защитник, заради контузията на Андрия Живкович.

Божинов откри резултата в 34-ата минута, когато прати топката във вратата на Слободан Вукович с диагонален удар след асистенция на Саша Илич. Никола Нинкович удвои четири минути след началото на второто полувреме, а в добавеното време вкара и втория си гол в мача.

Бандаловски игра цял мач за тима на Любинко Друлович, докато Божинов, който вече има девет гола от началото на сезона, беше заменен от Иван Шапонич осем минути преди края на срещата.

С този успех Партизан събра 29 точки и временно излезе на четвърто място. Нови Пазар е 11-и с 20 точки. Първата позиция се заема от Цървена звезда с 47 точки, 15 повече от Чукарички.