Парма победи на свой терен Ювентус с 1:0 в среща от предпоследния 37-и кръг в италианската Серия „А”. Победният гол за „дуковете” вкара Себастиан Джовинко в 64-ата минута. В друг мач от кръга пък Сампдория загуби с 1:2 у дома от Палермо и стана третият изпадащ тим в Серия „Б” след тези на Бари и Бреша.

Българският нападател Валери Божинов започна като титуляр за Парма и още в 5-а минута след центриране от корнер стреля към Буфон, но стражът изби удара му. Съмненията, че топката е преминала гол линията обаче останаха. "Дуковете" бяха по-добрият отбор преди почивката и Джовинко на два пъти пропусна чудесни възможности да открие резултата. За "старата госпожа" най-близо до гола бяха Мело и Матри.

Юве започна по-активно втората част и стигна до гол, дело на Матри, но реферът отмени попадението заради засада. В 64-а минута Джовинко със страхотен шут от границата на наказателното поле матира Буфон. След още 4 минути игра Божинов бе заменен от Антонио Кандрева. Дел Нери се опита да реагира, като пусна в игра Салихамиджич, Траоре и Тони. Смените подобриха играта на "бианконерите", но до изравнително попадение не се стигна и Парма записа заслужен успех, който на практика погреба шансовете на Ювентус за участие в евротурнирите през следващия сезон.

След победата си Парма се изкачи на 12-о място с 45 точки, докато Ювентус остана на седма позиция с 57 пункта и 3 по-малко от шестия Рома, който днес загуби с 1:2 при гостуването си на Катаня.

В мач на живот и смърт Сампдория загуби у дома от Палермо с 1:2 и се сбогува със Серия „А” кръг преди края, тъй като Лече победи като гост Бари с 2:0 и се спаси. „Моряците” допуснаха гол в добавеното време на първата част, когато Фабрицио Миколи бе точен за 0:1 след асистенция на Йосип Иличич. Все пак след почивката Джонатан Биабиано изравни за 1:1 в 50-ата минута, но четири минути преди последния съдийски сигнал Маурисио Пиниля донесе победата на Палерми – 1:2.

След този успех Палермо е осми с 56 точки, докато Самп остана твърдо на 18-а позиция с 36 пункта и не може да мръдне нито напред, нито назад при каквито и да е резултати в последния кръг, което означава, че тимът от Генуа изпада в Серия „Б”.

Удинезе пък победи като гост Киево с 2:0 и отново се завърна на четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Головете за успеха на "фриуланите" срещу "летящите магаренца" вкараха Маурисио Исла в 28-ата и Квадво Асамоа в 75-ата минути. Така Удинезе отново е четвърти с 65 точки, а Киево остана 15-и с 43 пункта.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 37 КРЪГ

От 14 май (събота)

Лацио – Дженоа 4:2
1:0 Джузепе Биава (7), 1:1 Родриго Паласио (12), 2:1 Томазо Роки (52), 3:1 Ернанеш (55), 4:1 Ернанеш (66), 4:2 Антонио Флоро Флорес (89)

Милан – Каляри 4:1
1:0 Робиньо (22), 2:0 Дженаро Гатузо (24), 3:0 Робиньо (35), 3:1 Андреа Косу (38), 4:1 Кларънс Зеедорф (77)