Бенфика победи на свой терен Спортинг с 1:0 в дербито на Лисабон от 11-ия кръг на португалското първенство. Българският национал Валери Божинов влезе като резерва за гостите в 81-ата минута на мача, но не можа да помогне на „лъвовете” да избегнат поражението от „орлите”. Това бе първо поражение за Спортинг след 6 поредни победи в шампионата.

Единственото и победно попадение в мача реализира Хави гарсия в 42-ата минута, когато след центриране от корнер засече топката с глава в мрежата за 1:0. В 63-ата минута Бенфика остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи нападателят Оскар Кардосо. Дори и численият превес обаче не помогна на Спортинг да се добере до равенството. Най-добрите шансове за Спортинг пропиля Елиас.

С успеха си Бенфика излезе на върха във временното класиране с актив от 27 точки, докато Спортин е на трета позиция с 23 пункта.