Националът Валери Божинов игра 25 минути при победата на Парма над Удинезе с 2:0. Със трите точки “дуковете” си осигуриха оставането в елитната група почти на 100 процента. Успехът е ценен за тима, защото съперникът е сред претендентите за участие в Шампионската лига.

Първият гол падна в 13-ата минута. Негов автор бе Амаури, който получи добра топка от Джовинко. Божинов замени именно Джовинко в 64-ата минута и се отличи с няколко добри отигравания. В добавеното време на мача Амаури вкара и второто попадение.

След победата Парма заема 14-ата позциция с 38 точки. Удинезе остава пети с 59./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
От 23 април (събота)
1:0 Симоне Перота (4)

Каляри – Фиорентина 1:2
0:1 Черки (45), 1:1 Косу (46), 1:2 Черки (50)

Дженоа – Лече 4:2
0:1 Ди Микеле (3), 1:1 Флоро Флорес (10), 1:2 Ди Микеле (30), 3:2 Паласио (43, 54), 4:2 Флоро Флорес (60)

Болоня – Чезена 0:2
0:1 Джакерини (48), 0:2 Малонга (84)

Бари – Сампдория 0:1
0:1 Поци (59-д)

Интер – Лацио 2:1
0:1 Сарате (24), 1:1 Снайдер (40), 2:1 Ето'о (53)

Палермо – Наполи 2:1
0:1 Кавани (2-д), 1:1 Балзарети (38), 2:1 Бово (45-д)