Валери Божинов игра при победа на Тернана с 1:0 над Модена, но до успеха се стигна, след като българинът беше сменен. Бившият нападател на "Левски" и редица други клубове започна титуляр за италианския си тим в срещата от 20-ия кръг на Серия "Б".

Божинов все пак отбеляза гол във вратата на Модена, разписвайки се от фаул малко преди края на първото полувреме. Попадението обаче не беше зачетено заради маркирана засада на негов съотборник, който пречеше на противниковия вратар.

В 74-ата минута Божинов беше сменен от Фелипе Авенати. Именно 21-годишният уругваец се превърна в герой, реализирайки за победното 1:0 в 83-ата.

Успехът изкачи Тернана на 14-ото място в Серия "Б". Божинов и компания имат 25 точки в актива. В неделя е последният кръг от първия полусезон на италианската втора дивизия. Тогава Тернана гостува на Варезе.