Изключително запомнящо се участие при гостуването на Партизан на Рад в Белград записа Валери Божинов.

Българинът вкара два гола за равенството 2:2 и спаси "гробарите" от поражение, което още повече щеше да засили кризата в тима му след отпадането от Лига Европа (след загуба с 1:3 от Аугсбург у дома в Лига Европа).

Божинов се появи в игра в 58-ата минута при 0:1 за съперника, който успя да удвои аванса си в 59-ата. Между 72-ата и 83-ата минута българинът успя да спаси точката с две попадения, които оставиха тима му на 3 точки от третия Чукарички и вече на 26 зад лидера Цървена звезда.

Божинов вече има 11 гола в сръбската Супер Лига, с което се изравнява с третия Сърджан Вуяклия (Борац), а на първите две места са Уго Виейра (цървена звезда)13 и съотборникът му Александър Катай (12).

Другият българин в тима на Партизан - Иван Бандаловски игра цял мач, но като десен бек, а не в центъра на отбраната, където се подвизаваше в последните срещи и се отчете с жълт картон.

Последният мач на годината за Божинов и Бандаловски е на 16 декември (сряда), когато тимът им посреща Борац.