Българският национал Валери Божинов се превърна в герой за Парма, донасяйки така важната победа на тима си с 1:0 срещу Сампдория. Двубоят бе последен от програмата на 11-ия кръг в Серия "А" и се игра пред малко повече от 13 000 зрители на стадион "Енио Тардини" при гъста мъгла.

Благодарение на успеха "дуковете" вече не са на последното 20-o място, а са 16-и с 11 точки. Сампдория е на 7-ата позиция с 15 точки.

Божинов имаше няколко положения за гол, но вкара чак в 84-ата минута след асистенция на Кристиано Дзакардо и хвърли в екстаз публиката на домакините. 24-годишният нападател бе изведен отлично зад гърба на защитата на гостите, която направи неуспешен опит за изкуствена засада, и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Джанлука Курчи.

Две минути след попадението Валери отстъпи мястото си на бразилеца Анжело и напусна терена под аплодисментите на феновете на Парма.

Това бе втори гол за българския нападател от началото на сезона в Серия "А". Предишното му попадение бе при домакинската победа с 2:0 над Бреша на 29 август.

Божинов и съотборниците му нямаха победа повече от два месеца. С днешната най-вероятно играчите спасиха главата на треньора Паскуале Марино. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ

От 10 ноември (сряда)
Киево – Бари 0:0

Дженоа – Болоня 1:0
1:0 Милането (81)

Милан – Палермо 3:1
1:0 Пато (19), 1:1 Бачинович (53), 2:1 Ибрахимович (77-д), 3:1 Робиньо (83)

Рома – Фиорентина 3:2
1:0 Симплисио (45), 2:0 Бориело (51), 2:1 Джилардино (69), 3:1 Перота (77), 3:2 Д’Агостино (90)

Лече – Интер 1:1
0:1 Милито (76), 1:1 Оливейра (79)

Чезена – Лацио 1:0
1:0 Пароло (85)

Каляри – Наполи 0:1
0:1 Лавеци (90)

Бреша – Ювентус 1:1

0:1 Куилярела (71), 1:1 Диаманти (73)