Валери Божинов изигра първия си официален мач за Спортинг (Лисабон). Българинът дебютира за "лъвовете" като резерва в реванша от плейофите на Лига Европа срещу датския Нордселанд. Валери се появи в 62-ата минута на мястото на Яник Джало и малко по-късно даде голов пас към Андре Сантос, който откри резултата. За 2:0 вкара Евандро след асистенция на Диего Капел, а Божинов получи и жълт картон за симулация след падане в наказателното поле. Крайното 2:1 оформи Андреас Лаудруп в добавеното време. Спортинг се класира за груповата фаза след нулевото равенство в Дания преди седмица.

Титуляри в таката на "зелено-белите" бяха Елдер Пощига, Марат Измайлов и Джало, но именно влизането на Божинов освежи играта на отбора и в последния четвърт час опълчението на гостите не издържа. След трансфера си в Лисабон Божинов лекува контузия, която отложи дебюта му./БЛИЦ