Тернана победи Бари с 1:0 като гост в последен мач от 13-ия кръг на италианската Серия „Б”. Валери Божинов остана резерва за гостите. Нашият нападател се появи в игра в 59-ата минута на мястото на Чераволо.

Престоят на Валери на терена обаче се оказа твърде кратък. В 71-ата минута съотборникът му Попеску беше изгонен за втори жълт картон и треньорът Атилио Тесер се принуди да извади от игра българина 4 минути по-късно и да заздрави отбраната с пускането на Русо. Любопитно е, че за трети пореден път в последните пет мача на Тернана Божинов е заменен заради червен картон на негов съотборник. Два пъти смяната беше заради вратаря.

Единственото попадение заби Фелипе Авенати в 5-ата минута. Тернана има 14 точки и се намира на 17-ото място във временното класиране.