Верона направи неочаквана домакинска издънка – 1:1, в мача си срещу Чезена от 15-ия кръг на Серия “Б” на Италия.
Българският нападател Валери Божинов се появи като резерва за “синьо-жълтите” от Града на Ромео и Жулиета.
Домакините имаха почти пълно превъзходство в двубоя, но позволиха на гостите да си тръгнат с точка от „Марк Антонио Бентегоди“. След четвърт час игра Емил Халфредсон изведе Ривас сам срещу вратаря Беларди и той откри – 1:0.

Скоро след почивката обаче Джокович изненада стража на домакините Рафаел с удар от близо 30 метра за 1:1. В 70-ата минута Божинов смени голаджията Ривас и за престоя си на терена опита само един неточен удар по посока на Беларди.
В класирането Верона е на второ място с 32 точки, на две от лидера Сасуоло и на три пред Ливорно.