Верона и Новара завършиха 1:1 в мач от 5-ия кръг на Серия “Б” на Италия. Домакините започнаха надъхано и поведоха още в 4-ата минута при първата си опасна атака. Страхотна солова акция на Халфредсон завърши с подаване към Рафаел Мартиньо, който отблизо разстреля вратаря Барди. Малко по-късно централният бранител Морас предотврати сигурен изравнителен гол, като изчисти опасен удар на Лацари.

Секунди преди почивката вратарят на Верона Рафаел прояви котешки рефлекс, като спаси последователно удари на Лацари и Пиовачари. Гостите стигнаха до ремито тъкмо след груба грежка на Рафаел, който допусна топката да мине през ръцете му след далечен шут на ганаеца Алхасан в 84-ата минута. Валери Божинов влезе като резерва в 71-ата минута на мястото на Качиа. Българинът започна доста активно, като не пестеше сили и изработи един жълт картон на защитник от Новара. Верона е на 4-о място във временното класиране с 2 победи и 3 ремита и актив от 9 точки.
В останалите мачове от снощи: Варезе - Бари 2:2 и Емполи - Тернана 0:2