Българският нападател Валери Божинов игра 10 минути при нулевото равенство на Парма с Болоня. Националът се появи на терена в 81-ата минута на мястото на Анхело. Двата тима не създадоха много положения и закономерно си поделиха точките.

Ювентус изпусна шанса да се доближи до лидера Милан. “Старата госпожа” направи 1:1 като гост на Киево, след като допусна гол в 90-ата минута. Домакините пропиляха страхотен шанс в 16-ата минута, когато Марколини изпусна дузпа. В 31-ата минута Фабио Куалярела откри резултата в полза на “бианконерите”. По всичко личеше, че Юве ще си тръгне от “Маркантонио Бентегоди” с 3 точки, но Киево изравни в последната минута. Пелисиер направи 1:1  и лиши съперника от възможността да излезе на второто място.

Наполи би драматично Лече с 1:0 и вече е на 3 точки зад лидера Милан. За тима от Неапол отново се разписва аржентинецът Единсон Кавани, който бе точен в 90-ата минута./БЛИЦ

Лацио – Удинезе 3:2
1:0 Ернанеш (2), 1:1 Санчес (50), 2:1 Биава (52), 2:2 Денис (61), 3:2 Сапата (88-автогол)

Наполи – Лече 1:0
1:0 Кавани (90)

Киево – Ювентус 1:1
0:1 Куалярела (31), 1:1 Пелисиер (90)

Катания – Бреша 1:0
1:0 М. Лопес (34)

Парма – Болоня 0:0

Бари – Палермо 1:1