Българският национал Валери Божинов игра 25 минути за Парма при домакинската загуба с 1:2 от Ювентус в мач от 18 кръг на Серия “А”. “Старата госпожа” сложи край на серията си от три поредни загуби във всички турнири и съхрани разликата си от 9 точки зад Интер.

Хасан Салихамиджич даде аванс на “бианконерите” още в третата минута, но Никола Аморузо изравни за домакините в 25-ата. В 39-ата Паоло Кастелини си отбеляза автогол, а попадението му се оказа победно за Ювентус. В последните минути “Старата госпожа” игра с човек по-малко заради втория жълт картон на Касерес.

В 65-ата минута Божинов се появи в игра на мястото на грешника Кастелини, но въпреки няколкото си удара към вратата на Манингер не успя да се разпише срещу един от бившите си отбори. През сезон 2006/07 българският национал бе играч на “биаконерите”, докато те бяха в Серия “Б” заради участието си в скандала “Калчополи”.

Лука Тони дебютира за Рома като резерва, докато “вълците” пропиляха аванс от два гола и завършиха 2:2 при гостуването си на Каляри. Лацио обърна Ливорно за победата с 4:1, докато Фиорентина разгроми последния Сиена с 5:1 след два гола на Алберто Джилардино./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 18 КРЪГ
От сряда, 6 януари
Киево – Интер 0:1
0:1 Марио Балотели (12)

Аталанта – Наполи 0:2
0:1 Фабио Куалярела (7), 0:2 Микеле Пациенца (58)

Бари – Удинезе 2:0
1:0 Рикардо Меджиорини (5), 2:0 Пауло Барето (68)

Каляри – Рома 2:2
0:1 Давид Писаро (52-дузпа), 0:2 Симоне Перота (65), 1:2 Диего Лопес (90), 2:2 Даниеле Конти (45+3)

Катания – Болоня 1:0
1:0 Николас Споли (81)

Лацио – Ливорно 4:1
0:1 Мартин Бергволд (7), 1:1 Серджо Флокари (49), 2:1 Серджо Флокари (55), 3:1 Томазо Роки (72), 4:1 Александар Коларов (90)

Парма – Ювентус 1:2
0:1 Хасан Салихамиджич (3), 1:1 Никола Аморузо (25), 1:2 Паоло Кастелини (39-автогол)

Сампдория – Палермо 1:1
0:1 Едисон Кавани (41), 1:1 Антонио Касано (42)

Сиена – Фиорентина 1:5
0:1 Пер Кролдруп (5), 0:2 Марио Сантана (29), 0:3 Алберто Джилардино (37), 0:4 Алберто Джилардино (66), 0:5 Адриан Муту (79), 1:5 Масимо Макароне (84-дузпа)