Българският нападател Валери Божинов игра едно полувреме и се отчете с асистенция за Виченца при разгромната домакинска загуба срещу Емполи с 1:5 в среща от 40-ия кръг на италианската Серия „Б”.

Божинов започна като титуляр за домакините и остана на терена до края на първото полувреме, но на почивката бе заменен от Лука Кастилия. Българинът се отчете с асистенция при единственото попадение за своя отбор.

Гостите от Емполи направо разпердушиниха Виченца, взимайки аванс от 5 гола до 36-ата минута. Попадениета бяха дело на Франческо Тавано (24, 34), Лоренцо Тонели (28), Масимо Макароне (29, 36). Почетното попадение за Виченца бе дело на Никола Ригони (45), оформил крайното 1:5 след пас на Божинов.

След загубата Вичена е в зоната на изпадащите на 20-о място във временното класиране с актив от 38 точки, изоставайки на 2 точки от 16-ата позиция, даваща право на участие в плейофи за оцеляване. Емполи е четвърти с 69 пункта, а до края на сезона остават два кръга.