Българският национал Валери Божинов блесна с два гола за Виченца при победата над Гросето с 2:1 след обрат като гост. Двубоят беше част от 28 кръг на Серия “Б” и измъкна тима на Божинов от зоната на изпадащите.

Всички голове в мача паднаха в последните 20 минути. Домакините откриха резултата в 71-ата минута с попадение на Дженаро Делвекио. Четири минути по-късно Валери Божинов изравни с точно изпълнение на дузпа.

В първата минута на добавеното време българският национал донесе успеха на тима си. Божинов се разписа след асистенция на Франко Семиоли. Това беше трети гол на 27-годишния нападател за Виченца и четвърти негов в Серия “Б” през този сезон. Той има един гол с екипа на Верона през есента.

Успехът изкачи Виченца на 19-о място с 28 точки, две над зоната на изпадащите. Това надежди на тима на Божинов, че може да оцелее в Серия “Б”, въпреки че в момента е сред отборите, които ще играят плейофи за оставане във втората италианска дивизия.