Нападателят на националния ни отбор Валери Божинов започна като титуляр при загубата на Спортинг с 0:4 в контрола от националния тим на Ангола. Двубоят се игра на построения за Купата на Африка стадион “11 ноември” в Луанда. Домакините поведоха още в 13-ата минута след гол на Флавио. До края на първото полувреме домакините вкараха още един гол чрез Мигел. Божинов и партньорите му в атака Карило и Диего Рубио почти не създадоха проблеми за защитата на Ангола.

Португалските издания съобщават, че тримата са играли слабо и са били изолирани от играта. На полувремето треньорът на Спортинг Домингош Пасиенсия извади българина и пусна в игра титулярния нападател и голмайстор Рики ван Волфсвинкел. И неговото влизане на терена обаче с нищо не промени слабото представяне на “лъвовете”. Осорие заби два гола в 77-ата и 90-ата минути./БЛИЦ