Нападателят на националния ни отбор Валери Божинов игра малко повече от половин час при равенството на Спортинг 1:1 като гост на Академика (Коимбра) в мач от 13-ия кръг на португалската Примиера лига. Валери започна като резерва и се появи на терена в 57-ата минута на мястото на защитника Даниел Карисо. В групата на Академика беше бившият нападател на ЦСКА Руи Мигел, но не се появи в игра.

Домакините поведоха в 28-ата минута с гол на Едер. След направените смени и влизането на Божинов и Евалдо, Спортинг успя да изравни. В 80-ата минута Елиас направи 1:1, но в рамките на пет минути си изкара два жълти картона и напусна игра.

Лидери в Португалия са Порто и Бенфика с по 33 точки, Спортинг е на трето място с 27, четвърти и пети са Брага и Маритимо с по 22 точки./БЛИЦ