Българският национал Валери Божинов игра три минути за Парма при загубата с 1:3 като гост на Дженоа в мач от 22 кръг на Серия “А”.

Божинов се появи на терена в 87-ата минута на мястото на Антонио Кандрева. Родриго Паласио даде аванс на Дженоа в 16-ата минута от дузпа, а Ернан Креспо изравни в 32-ата.

Минута преди почивката Габриел Палета си отбеляза автогол, а веднага след това Кахабер Каладзе се разписа за 3:1.

Шампионът Интер записа впечатляващ домакински обрат за победата с 3:2 над Палермо. Гостите водеха с 2:0 на почивката след попаденията на Фабрицио Миколи и Антонио Ночерино.

След интервала в игра за “нерадзурите” се появи привлеченият през седмицата от Сампдория Джампаоло Пацини, който поведе Интер към победата, след като в 57-ата минута намали за 1:2.

Шест минути по-късно Палермо получи възможност да си върне аванса от два гола, но Жулио Сезар спаси изпълнената от Хавиер Пасторе дузпа.

В 73-ата минута Пацини изравни, а три минути по-късно спечели и дузпа за тима си. Самуел Ето`о бе точен при изпълнението на наказателния удар и донесе успеха на “нерадзурите”.

Наполи продължава да държи второто място в класирането, след като разгроми Сампдория с 4:0. Единсон Кавани реализира хеттрик за тима от Неапол, а едно попадение добави Марек Хамшик./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 22 КРЪГ

Лацио - Фиорентина 2:0
1:0 Либор Козак (69-дузпа), 2:0 Либор Козак (73)

Катания - Милан 0:2
0:1Робиньо (58), 0:2 Златан Ибрахимович (85)

От 30 януари (неделя)
Бреша - Киево 0:3
0:1 Серджо Пелисиер (45), 0:2 Давиде Мандели (47), 0:3 Серджо Пелисиер (90)

Болоня - Рома - прекратен заради снеговалеж

Каляри - Бари 2:1
1:0 Алесандро Матри (8), 2:0 Алесандро Матри (12), 2:1 Стефано Окака Чука (14)

Дженоа - Парма 3:1
1:0 Родриго Паласио (16-дузпа), 1:1 Ернан Креспо (32), 2:1 Габриел Палета (44-автогол), 3:1 Кахабер Каладзе (45)

Интер - Палермо 3:2
0:1 Фабрицио Миколи (5), 0:2 Антонио Ночерино (36), 1:2 Джампаоло Пацини (57), 2:2 Джампаоло Пацини (73), 3:2 Самуел Ето`о (76-дузпа)

Лече - Чезена 1:1
1:0 Даниеле Корвиа (12), 1:1 Ерион Богдани (90)

Наполи – Сампдория 4:0

1:0 Единсон Кавани (16), 2:0 Единсон Кавани (45-дузпа), 3:0 Марек Хамшик (48), 4:0 Единсон Кавани (57)

На 30 януари (неделя) от 21:45 часа