Българският национал Валери Божинов игра цял мач за Парма при загубата с 0:2 като гост на Рома в мач от 17 кръг на италианската Серия “А”. Божинов не бе играл от три седмици заради контузия, но попадна в титулярния състав на треньора Франческо Гуидолин.

“Вълците”, които в сряда победиха ЦСКА в София с 3:0, взеха аванс в началото на второто полувреме, когато Николас Бурдисо се разписа след грешка на Никола Аморузо. В добавеното време на мача Матео Бриги сложи точка на спора, след като вкара за 2:0 след асистенция на Мирко Вучинич. Малко преди края Масимо Пачи получи втори жълт картон и остави Парма с човек по-малко.

Ювентус записа трета поредна загуба. След пораженията от Байерн и Бари през миналата седмица, сега “Старата госпожа” допусна домакинска загуба с 1:2 от предпоследния в класирането Катания. Гостите от Сицилия откриха резултата в 23-ата минута, когато Хорхе Мартинес бе точен от дузпа, но Хасан Салихамиджич изравни с 66-ата. Аржентинският халф Мариано Иско се разписа три минути преди края за победата на Катания и остави “бианконерите” на трето място, на шест точки от лидера Интер, който по-късно днес приема Лацио./БЛИЦ

Ювентус – Катания 1:2
0:1 Хорхе Мартинес (23-дузпа), 1:1 Хасан Салихамиджич (66), 1:2 Мариано Иско (87)

Ливорно – Сампдория 3:1
0:1 Антонио Касано (15), 1:1 Нелсон Ривас (39), 2:1 Томас Данилевичус (47), 3:1 Томас Данилевичус (90)

Наполи – Киево 2:0
1:0 Марек Хамшик (7-дузпа), 2:0 Фабио Куалярела (87)

Палермо – Сиена 1:0
1:0 Едисон Кавани (41)

Рома – Парма 2:0
1:0 Николас Бурдисо (48), 2:0 Матео Бриги (90+1)