Причината, поради която Валери Божинов все още играе за втория тим на Манчестър Сити, е убеждението на мениджъра Марк Хюз, че българина трябва да понатрупа достатъчно опит, преди да се завърне в първия отбор, след като дълго време лекува контузия.

И в мача срещу резервите на Боро българският нападател игра на повече от високо ниво, след като имаше доста положения за гол, които обаче за негово съжаление не успя да реализира.

Домакините поведоха с гол на Адам Джонсън, а малко след това попадение Божинов имаше уникален шанс да изравни, но ударът му с глава бе спасен с вещина от вратаря Рос Търнбул.

През второто полувреме Божинов изведе съотборника си Бол на страхотна позиция, но последният не можа да реализира, а в 70-ата минута Джош Уолкър оформи и крайното 2:0 за Мидълзбро. /БЛИЦ