Нападателят на националния ни отбор Валери Божинов игра 90 минути за Парма в мини-турнира със слабаците Салсамаджоре и Фиденца. Това бе последната част от втория подготвителен лагер на тима, който вече се готви за дебют в купата на Италия тази седмица и след това за старта на Серия "А" срещу Удинезе.

Регламентът на турнирчето бе всички отбори да играят помежду си по 45 минути, а при равенство в редовното време се изпълняваха дузпи. Божинов игра по 45 минути о в двата двубоя. Парма би Салсамаджоре с 2:0, а двубоят с Фиденца завърши при нулево равенство. Така се стигна до дузпи, след което “дуковете” спечелиха с 3:0 след попадение на Панучи, Лунардини и Папони. Божинов не изпълни дузпа, а в атака му партнираше младия нападател Даниеле Папони./БЛИЦ