Нападателят на националния ни отбор Валери Божинов игра едно полувреме при победата с 3:2 на Парма като гост на Наполи. Българинът бе сменен на почивката от Ернан Креспо при резултат 1:0 за домакините от Неапол.

Куалярела вкара за Наполи още в 3-ата минута и при този резултат завърши първата част.

Гостите от Парма обърнаха резултата в своя полза през второто полувреме. Антонели изравни в 64-ата минута, а Кристияно Лукарели даде преднина на “дуковете” четири минути след това.

Домакините изравниха чрез Марек Хамшик в 78-ата минута. Три минути преди края на двубоя Фабио Куалярела получи втори жълт и съответно червен картон и Наполи доигра двубоя с човек по-малко. В същата минута гостите от Парма стигнаха и до трите точки след победен гол на Хименес.

След победата Парма се изкачи до 8-ото място в класирането с 46 точки, на три от Наполи, който е 6-и и заема последното място, даващо право на участие в евротурнирите. Останалите двубои от Серия “А” са утре./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ

На 10 април (събота)

Наполи – Парма 2:3
1:0 Куалярела (3), 1:1 Антонели (64), 1:2 Лукарели (68), 2:2 Хамшик (78), 2:3 Хименес (87)

21:45 часа Фиорентина – Интер (Филм +)