Българският национал Валери Божинов започна като титуляр за Верона при домакинската победа с 3:1 над Асколи в среща от 18-ия кръг на Серия "Б". Нападателят остана на терена до 72-ата минута, когато отстъпи мястото си на Абате.

Резултата на "Марк Антонио Бентегоди" откри Халфредсон още в първата минута на мача. В осмата пък Талеб удвои и успокои тима си. В самото начало на втората част пък Албертаци покачи на 3:0, с което на практика подсигури успеха на Верона. Гостите от Асколи все пак стигнаха до почетно попадение. В 68-ата минута Заза оформи крайното 3:1.

С победата Верона вече има 35 точки на третото място, но и с мач по-малко. Вторият Ливорно е с 39, а лидерът Сасуоло с 42 точки. Асколи пък вече е 16-и с 18 т.