Българският национал Валери Божинов започна като титуляр за Парма при домакинското нулево равенство с Киево в мач от 9 кръг на Серия “А”.

Божинов остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от Ернан Креспо. Двата тима завършиха мача с по 10 души.

Блерим Джемаили от Парма бе изгонен в 51-ата минута, а Желсон Фернандеш от гостите получи втори жълт картон пет минути преди края.

Аржентинският национал Есекил Лавеси вкара в 77-ата минута единсвения гол за победата на Наполи с 1:0 като гост на Бреша.

Без отстранената си скандална звезда Антонио Касано, Сампдория стигна до успеха с 1:0 при гостуването си на Чезена. Попадението бе реализирано от Джампаоло Пацини минута преди края./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 9 КРЪГ
От 29 октомври (петък)
0:1 Съли Мунтари (45+1)

От 30 октомври (събота)
Рома – Лече 2:0
1:0 Никола Бурдисо (61), 2:0 Мирко Вучинич (76)

Милан – Ювентус 1:2
0:1 Фабио Куалиарела (24), 0:2 Алесандро дел Пиеро (64), 1:2 Златан Ибрахимович (82)