Парма загуби с 1:3 от Наполи в мач от 29-ия кръг на италианската Серия А. Титуляр за домакините започна Валери Божинов. Той обаче показа слаба игра и след час игра бе заменен от Ернан Креспо. Двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата в 29-ата минута чрез Рафаеле Паладино, който се възползва от пас на Антонио Кандрева.

В 52-ата минута Марек Хамшик възстанови равенството, а 4 минути след това Езекиел Лавеци даде преднина на неаполитанците. Проблемите за Парма продължиха, след като отборът остана с човек по-малко заради червения картон на Даниеле Галопа. Кристиан Маджио оформи крайното 3:1 за Наполи в 87-ата минута.

В класирането тимът от Неапол е на трето място с 56 точки, на 6 зад лидера Милан. Парма се смъкна на 17-а позиция с 29 точки, само на една от зоната на изпадащите./БЛИЦ