Българският национал Валери Божинов не игра при равенството 1:1 на Спортинг (Лисабон) като гост на Рио Аве. Двубоят беше първи от Група "А" на турнира за Купата на Португалия.

Божинов не намери място сред титулярите и остана на резервната скамейка, като не получи шанс за изява. Треньорът на Спортинг Домингош Пасиенсия пусна в нападение Рики ван Волфсвинкел и Андре Карило за сметка на българина.

Двубоят започна добре за домакините, които в 16-ата минута поведоха в резултата с попадение на Жоао Томас. Едва 2 минути преди края гостите от Лисабон успяха да изравнят. Точен за крайното 1:1 в 88-ата беше Огучи Ониеву, който донесе точката на Спортинг.

Първото място в Група "А" заема Жил Висенте, който надви с 2:1 Морейрензе.

Следващият мач на Спортинг е домакинство на Порто от първенството, което ще се състои на 7 януари.