Марко Бориело вкара и двата гола за Милан при победата с 2:0 над Парма в мач от 11 кръг на Серия „А”. Българският национал Валери Божинов бе титуляр за „дуковете” и игра 70 минути.

Бориело вкара първия си гол за сезона в 12-ата минута след  пас на Роналдиньо, а в добавеното време на срещата добави още едно попадение.

„Бих казал, че вече сме на правилния път, заяви Бориело. – Ставаме все по-добри и се доближаваме до върха. Това бе невероятна вечел за мен и за отбора.”

След преминаването си в Милан през 2008 г., Бориело често страдаше от проблеми в гърба и това бе причината да загуби мястото си в националния отбор на Италия.

„Надявам се тези времена да са отминали, заяни героят на „росонерите”. – Благодарен съм на медицинския щаб, че излекува проблемите ми в гърба и ме върна отново в игра. Близо година не бях започвал като титуляр.”

Милан взе преднина след 12 минути игра, когато Роналдиньо проби отляво и намери Бориело, който провря топката покрай вратаря на Парма Антонио Миранте.

Българският нападател на гостите Валери Божинов имаше две положения за попадение. При първото той удари напречната греда, а при второто принуди Дида да показва рефлекс и да избие удара му с глава.

Нападателят на Парма Алберто Малоски, който е в тима под наем от Милан, имаше шанс за изравнителен гол малко след почивката, но стреля встрани от вратата.

Бориело вкара втория си гол в последната минута на мача, когато с ножичен удар прониза вратата на Миранте./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ
От събота, 31 октомври
Ювентус – Наполи 2:3
1:0 Давид Трезеге (35), 2:0 Себастиан Джовинко (54), 2:1 Марек Хамшик (59), 2:2 Хесус Датоло (65), 2:3 Марек Хамшик (82)

Милан - Парма 2:0
1:0 Марко Бориело (12), 2:0 Марко Бориело (90)