Валери Божинов се отличи с гол за Тернана при равенството 2:2 като гост на Перуджа. Двубоят беше от 15-ия кръг на Серия "Б" и се игра пред 20 хиляди зрители на стадион "Ренато Кури".

Божинов започна титуляр за гостите и остана на терена до 65-ата минута. Българинът се разписа в 25-ата минута за 1:1 и бе бурно освиркван от тифозите на “грифоните”, след като отпразнува попадението пред агитката на домакините. Бившият играч на "Левски" проби през центъра, последва рикошет в Джакомаци, топката се върна в Божинов, който с левия крак я прати в близкия ъгъл. Това бе негов втори гол за този сезон в първенството от 10 двубоя.

След равенството Тернана попадна в зоната на изпадащите, като се намира на 18-ото място с 16 точки.