Българският нападател Валери Божинов се появи като резерва при изненадващата загуба на Спортинг Лисабон с 2:3 от Маритимо в мач от 3-ия кръг на португалското първенство. Валери влезе в 54-ата минута при резултат 1:2, но не успя да помогне на отбора дори да се добере до равенството. След третия кръг Спортинг продължава да няма победа – две равенства и поражение и 11-о място в класирането.

Марат Измаилов даде аванс на Спортинг през първата част. Само за 4 минути, между 48-ата и 52-ата, Маритимо стигна до пълен обрат след голове на Рафаел Миранда и Сами. Треньорът на лисабонските “лъвове” Домингош Пасиенсия пусна в игра Божинов и бившия играч на Барселона Жефрен на местата на Яник Джало и Диего Капел. Двете смени внесоха нужната свежест и Жефрен изравни за 2:2 в 76-ата минута след добро изпълнение на пряк свободен удар. Малко след гола Божинов получи жълт картон. В последните минути домакините опитаха да спечелят мача, но бяха попарени от Баба, който вкара за Маритимо в добавеното време./БЛИЦ