Българският национал Валери Божинов игра малко повече от 10 минути за Парма при загубата с 1:3 от Палермо в мач от 16 кръг на италианската Серия “А”.

Божинов бе резерва, но се появи в игра в 79-ата минута на мястото на Стефано Мороне. В този момент резултатът бе 2:1 в полза на сицилианците, но включването на българина не успя да доведе “дуковете” до изравнително попадение.

Парма поведе в резултата с гол на Алесандро Лукарели още в седмата минута. Палермо успя да изравни чак в началото на второто полувреме чрез Маурисио Пиния.

В 61-ата минута Фабрицио Миколи вкара втори гол за домакините, а минути преди края Кристиан Дзакардо си отбеляза автогол. Световният шампион с Италия от Мондиал 2006 е бивш играч на Палермо.

В другия мач Удинезе стигна до домакинска победа с 2:1 над Фиорентина след обрат. “Виолетовите” поведоха с гол на Марио Сантана в 31-ата минута, но през втората част “фриуланите” взеха успеха с попадения на Пабло Армеро и Антонио ди Натале./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 16 КРЪГ
От 11 декември (събота) от 19:00 часа
Удинезе - Фиорентина 2:1
0:1 Марио Сантана (31), 1:1 Пабло Армеро (63), 2:1 Антонио ди Натале (80)

Палермо - Парма 3:1
0:1 Алесандро Лукарели (7), 1:1 Маурусио Пиния (51), 2:1 Фабрицио Миколи (61), 3:1 Кристиан Дзакардо (89)