Нападателят на националния ни отбор Валери Божинов влезе като резерва при загубата на Парма с 1:2 като гост на Ливорно. Голмайсторът се появи на терена в 59-ата минута на мястото на Андреа Палоски, но не успя да донесе поне точка на тима.

Тавано даде преднина на Ливорно в 23-ата минута, а Кристияно Лукарели удвои в 62-ата. Гостите от Парма намалиха на 1:2 с попадение на Джемаили в 68-ата минута. Българинът успя да отправи удар със странична ножица десетина минути преди края на двубоя, но топката излезе в аут.

Фиорентина записа втора победа за 2010 година, след като надигра с 2:1 над новака Бари. Гостите изненадващо поведоха в 25-ата минута чрез Пауло Барето. Бразилският нападател вкара своя шести гол през сезона, след като бе оставен непокрит.

В 30-ата минута след удар на Муту с глава топката кацна върху гредата. В 38-ата минута румънския стрелец не сгреши при играта с глава на втория етаж и резултатът бе изравнен - 1:1.

В 58-ата минута Серхио Алмирон от състава на гостите получи втори жълт картон и с това натискът на Бари утихна. В 74-ата минута влезлият като резерва Хосе Игнасио Кастийо бе най-съобразителен при отбила се в горната греда топка и хладнокръвно направи 2:1. Кастийо обаче престоя на полето едва 10 минути, след като реферът Джервазони му показа директен червен картон в 80-ата минута./БЛИЦ

Серия “А”, 19 кръг

Болоня – Каляри   0:1
0:1 Матри (66)

Фиорентина – Бари      2:1
0:1 Барето (25), 1:1 Муту (38), 2:1 Кастийо (74)

Дженоа – Катаня 2:0
1:0 Суасо (36), 2:0 Скули (71)

Ливорно – Парма 2:1
1:0 Тавано (22), 2:0 Лукарели (62), 2:1 Джемайли (68)

Интер – Сиена      4:3
0:1 Макароне (18), 1:1 Диего Милито (24), 2:1 Снайдер 36), 2:2 Екдал (37), 2:3 Макароне (65), 3:3 Снайдер (88), 4:3 Валтер Самуел (90)