Класиралият се предварително за Мондиал 2018 в Русия тим на Белгия завърши световните квалификации с убедителна победа над Кипър с 4:0 в група „H“ на зона Европа. Братята Еден и Торган Азар се позабавляваха на зеления терен, реализирайки три от головете във вратата на гостите. Еден Азар (12, 63-дузпа) се разписа на два пъти, като за първия гол получи пас от Тилеманс, а между неговите попадения точен бе и брат му Торган (52). Нападателят на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку (78) пък оформи крайния резултат след асистенция на Аксел Витсел. След тази победа Белгия завърши на първо място в групата с 28 от 30 възможни точки. Кипър остана предпоследен с 10 точки.

В същото време Гърция очаквано разби аутсайдера Гибралтар с 4:0 и с 19 точки завърши на второто място, което праща тима на бараж. Василис Торосидис (32), Костас Митроглу (61, Костас Митроглу (63) и Янис Яниотас (78) реализираха головете за „елините“. Гибралтар финишира последен в групата без нито една спечелена точка.

Естония пък загуби от Босна и Херцеговина с 1:2 в третата среща от тази група. Босненците спечелиха трите точки с голове на Изет Хайрович (48, 84) след почивката. Между тях за домакините се разписа Иля Антонов (75). Така естонците останаха четвърти с 11 точки, а Бона и Херцеговина завърши на трета позиция със 17 точки.