Бразилия победи Замбия с 2:0 в контрола, играна в Пекин. Зрителите, изпълнили трибуните на “Птичето гнездо” в китайската столица видяха пълно надмощие на селесао, който записа четвърти пореден успех.

Преди почивката атаките на бразилците се разбиваха в добре организираната замбийска отбрана. Пропуски обаче направиха Алешандре Пато, Рамирес и Неймар. После десният бек Дани Алвес излезе сам срещу вратаря Мвеене, но не успя да го преодолее. В 59-ата минута Оскар получи топката след късо изпълнение на корнер, поведе я и от 20-ина метра стреля. Шутът му рикошира в тялото на защитник и след парабола спря зад гърба на изненадания Мвеене за 1:0.

7 минути по-късно Неймар центрира от пряк свободен удар, а централният бранител Деде надскочи всички и с глава отбеляза първия си гол за националния отбор на Бразилия, фиксирайки крайното 2:0.