Бразилия победи Аржентина с 2:0 в реванша за "Копа Рока" и грабна трофея, след като в първата среща в Кордоба преди две седмици не беше излъчен победител - 0:0.

Головете в мача в Белем реализираха талантите Лукас в 54-ата минута и Неймар в 75-ата. Трофеят носи името на бившия президент на Аржентина Хулио Рока.

И двата тима бяха съставени от играчи от вътрешните първенства на двете държави.

В състава на Бразилия личеше името на бившия плеймейкър на ПСЖ, Барселона и Милан Роналдиньо. За "златистите" играха още Неймар и Фред.

През първото полувреме липсваха чистите голови положения. В 54-ата минута обаче след отлична контраатака, Лукас пробяга над 50 метра, след което разстреля Орион с диагонален удар по земята - 1:0. Това бе първи гол за таланта на Сао Пауло с екипа на Бразилия.

След попадението "златистите" продължиха да доминират. В 75-ата минута Неймар оформи крайното 2:0, засичайки центриране на Фред.

БРАЗИЛИЯ - АРЖЕНТИНА 2:0
1:0 Лукас (54), 2:0 Неймар (75)

БРАЗИЛИЯ: Джеферсон, Деде, Данило, Ревер, Бруно Корсет (85-Клебер), Ралф, Ромуло, Лукас (69-Диего Соуза), Роналдиньо, Боргес (74-Фред), Неймар

АРЖЕНТИНА: Агустин Орион, Кристиан Селай, Себастиан Домингес, Леандро Десабато, Иван Пилиуд (78-Пабло Моуче), Емилиано Папа, Аугусто Фернандес, Ектор Кантерос (60-Марио Болати), Валтер Монтильо, Гунасо, Лукас Виатри